śr.. wrz 20th, 2023

Nie goliłbyś twarzy ani nie zmywał makijażu papierem ściernym. Więc co w ten zimowy czas sprawi, że będziesz mógł usunąć śnieg z samochodu bez zdarcia lakieru?

Widzieliśmy prace lakiernicze, które kosztują do 50 000 tyś za samochody sportowe – ale nawet jeśli już dawno zakwaszono metaliczną farbę, żaden samochód nie poprawi swojego wyglądu za pomocą wgnieceń lub charakterystycznych pociągnięć pędzla.

Oto kilka wskazówek:

Najpierw znajdź odpowiednie narzędzie do pracy. Łopatki, miotły i szczotki o twardym włosiu mogą uszkodzić lakier. Zamiast tego zamów dobrą szczotkę piankową z nieścierającą, odporną na mróz polietylenową główką zakrywającą zagłębiony skrobak z twardego plastiku, wraz z teleskopową rączką.

Użyj szczotki do ciągnięcia, a nie odpychania śniegu z samochodu.

Nie masz pod ręką szczotki do pianki? Podejdź do tego bardziej praktycznie. Załóż skórzane rękawiczki i ręcznie odgarnij śnieg. Twój zasięg będzie bardziej ograniczony, ale przynajmniej nie uszkodzisz lakieru. Powtarzamy się, ale prace lakiernicze wychodza drożej niż np. Regeneracja pomp jednostkowych.

W przypadku matowej szyby przedniej i okien rozważ użycie skrobaka z mosiężnym ostrzem. To wygląda zdradziecko, ale szyba Twojego samochodu jest bardzo trudna do wytrzymania bez szwanku.

Oprzyj się pokusie usunięcia każdego kawałka śniegu. Zamiast tego pozwól swojemu samochodowi się rozgrzać, aby ciepło z odmrażacza i silnika zadbało o zakamarki.

Niezależnie od tego, które podejście wybierzesz, pamiętaj, aby usunąć duże sterty śniegu z samochodu, zamiast pozwolić, aby wiatr wykonywał za Ciebie brudną robotę, narażając na niebezpieczeństwo tych, którzy są za Tobą.

Powodzenia w odśnieżaniu!