śr.. wrz 20th, 2023

Niezależnie od tego, czy są na zderzaku samochodu, czy na szybie, naklejki pozwalają wyrazić siebie szerokiemu gronu odbiorców, ale problem polega na tym, że zmieniają się trendy i gusta – sprawdź jak usunąć naklejkę z samochodu.

Oto jak usunąć naklejkę z naszego samochodu:

  • Jeśli jest na zderzaku, najpierw umyj powierzchnię, aby piasek nie uszkodził lakieru w kolejnych krokach.
  • Następnie użyj suszarki do włosów ustawionej na gorąco, aby zmiękczyć klej. Trzymaj ją kilka centymetrów od ssamochodu i pracuj od środka na zewnątrz.
  • Następnie użyj plastikowej karty, takiej jak karta dla częstych zakupów z marketu lub karta debetowa, pod kątem, aby delikatnie zeskrobać naklejkę, używając w razie potrzeby piłowania.
  • Po jej usunięciu powtórne podgrzewanie i skrobanie może usunąć wszelkie pozostałości – lub wypróbuj środek do usuwania owadów i smoły przeznaczony do stosowania na farbie.
  • Na koniec użyj sprayu do szybkich detali i czystej bawełnianej lub ściereczki z mikro fibry, aby wykończyć.

W przypadku naklejek na szybę weź skrobak z żyletką. Wydaje się to ekstremalne, ale szkło jest wystarczająco twarde, aby oprzeć się zarysowaniom – chyba że szyba została przyciemniona przy użyciu nieoryginalnej folii do przyciemniania. W takim przypadku nie używaj niczego ostrego. Samochód nie jest jak laptop czy komputer, tam starego Macbooka oddasz na skup Apple i dopłacasz do nowego. Więc bądź ostrożny przy skrobaniu swojego samochodu, Ty najlepiej wiesz, że te rzeczy nie są tanie.

Okazuje się, że sama naklejka może być użyta do usunięcia pozostałego kleju. Możesz też tutaj polegać na suszarce do włosów. Środek do czyszczenia szkła powinien to wykończyć.

Niezależnie od tego, czy jest to zwykła zeszłoroczna naklejka, czy okres życia, o którym wolisz zapomnieć, nie musi być zbyt trudne.