pt.. wrz 22nd, 2023

Jest styczeń, a to oznacza, że trzeba uważać na poślizg na śniegu lub na lodzie.  Uważanie na warunki drogowe ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa, ale nawet wtedy możesz znaleźć się w niebezpiecznej sytuacji. Wiemy, że koszty po wypadku to nie tyle co standardowa naprawa taka jak regeneracja pomp, czy po prostu wymiana opon. Oto kilka wskazówek, jeśli znajdziesz się w niekontrolowanym poślizgu na śniegu lub lodzie.

Zdejmij nogę z pedału gazu

Trzymanie stopy na pedale gazu sprawia, że ​​opony się obracają, a to ostatnia rzecz, jakiej chcesz w poślizgu.

Nie naciskaj hamulców

Pojazdy są wyposażone w układ przeciwblokujący (ABS), więc uderzenie stopą w pedał hamulca niekoniecznie pomoże w zatrzymaniu.  Eksperci od jazdy radzą kierowcom, aby delikatnie „pompowali” hamulce, co uruchamia system ABS, który bezpiecznie blokuje hamulce.

Poślizg

Podczas poślizgu w pojeździe z napędem na wszystkie koła lub na tylne koła, wjeżdżasz w poślizg. Oznacza to zwrócenie się w kierunku miejsca, w którym przesuwa się tył samochodu. Twój instynkt podpowiada ci, aby kierować się w ten sposób, aby to naprawić. W przypadku pojazdów z napędem na przednie koła kierowanie należy trzymać prosto. Idź wbrew swoim instynktom i delikatnie przyspiesz – aby odzyskać kontrolę.

Unikaj stresu

Nadmierna reakcja poprzez gwałtowne obracanie pojazdów sprawi, że będziesz obracać się szybciej. Zachowaj spokój i płynność, aby odzyskać kontrolę nad wirującym pojazdem.

Pamiętaj, że wyposażenie samochodu w dobre opony zimowe i zmniejszenie prędkości to przede wszystkim najlepsze sposoby na uniknięcie poślizgu.