pt.. wrz 22nd, 2023

Prawidłowe ustawienie lusterek wstecznych zapewni, że zawsze będziesz widzieć, co znajduje się za samochodem, nawet jeśli nie masz zaawansowanego technologicznie systemu monitorowania martwego pola lub jednej z nowych pełnoetatowych kamer wstecznych, które pojawiają się na rynku. Czy naprawdę istnieje prawidłowy sposób ustawienia lusterek wstecznych? Jeśli chodzi o lusterka boczne, odpowiedź brzmi zdecydowanie tak.

Wielu kierowców ustawia lusterko w taki sposób, aby zobaczyć przestrzeń z boku samochodu. Dlaczego to robisz? Boisz się, że tył Twojego samochodu zniknie, jeśli nie będziesz go pilnować? Powoduje to ograniczenie pola widzenia lusterka bocznego; jeśli odchylisz lusterko na zewnątrz, zaczniesz widzieć, czego mu brakowało, na przykład innego samochodu! Weź to pod uwagę, bo wymiana połowy samochodu to nie koszty takie jak w przypadku zwykłego serwisu, naprawy elektroniki lub naprawa pomp wtryskowych.

Aby ustawić lusterka boczne, wykonaj następujące czynności:

  • Upewnij się, że fotel kierowcy jest tam, gdzie chcesz żeby był, a następnie pochyl się lekko w lewo.
  • Spójrz w lusterko boczne i ustaw je tak, aby pokazywało, że tylko krawędź samochodu jest widoczna na tej wewnętrznej krawędzi.
  • Następnie pochyl się trochę w prawo i zrób to samo na prawym lusterku bocznym. Dzięki temu możesz zobaczyć samochód, jeśli cofasz się lub parkujesz, lekko pochylając się, ale w większości przypadków, jadąc prosto, masz pełne pole widzenia z obu lusterek.

W takim układzie każdy samochód za tobą, szeroki na trzy pasy, powinien być widoczny przynajmniej w jednym lusterku. Ponadto, jeśli samochód mija Cię z prawej strony, gdy tylko opuści to prawe lusterko boczne, powinno pojawić się w samym oknie.

Zaawansowane technologicznie funkcje są fajne, ale kierowcy powinni nadal sprawdzać swoje martwe punkty niezależnie od funkcji – i odpowiednio ustawiać lusterka, aby widzieć wszystko, co można zobaczyć.