pt.. wrz 22nd, 2023

Woskowanie samochodu – to tylko dla wyglądu? To nasuwa pytanie, czy warto woskować swój samochód? Cóż, jednym słowem TAK!

Większość z nas lubi, kiedy nasz pojazd jest czysty i lśniący, ale niewielu poświęca czas lub wysiłek, aby woskować pojazd po umyciu. Powłoka wosku zapobiega blaknięciu, odbarwieniu i utlenianiu, które są typowymi skutkami uszkodzeń słonecznych. Powłoka wosku nada Twojemu samochodowi lustrzane wykończenie i nada mu połysk. I jeśli myślisz, że uszkodzenia spowodowane zaniedbaniem samochodu to nie taki koszt jak np. naprawa pompowtryskiwaczy… polecamy się zorientować i jechać na woskowanie. 

Oto kilka prostych wskazówek dotyczących najlepszego sposobu woskowania pojazdu:

-Kup wysokiej jakości wosk samochodowy. Najpopularniejszy wosk jest pakowany w małej tubce, chociaż wosk samochodowy jest również dostępny w formie sprayu. W Internecie jest wiele recenzji, a wiele witryn umożliwia porównanie cen i skuteczności.

-Dokładnie umyj samochód i nie nakładaj, dopóki pojazd nie jest całkowicie suchy.

Przeczytaj i postępuj zgodnie ze wskazówkami, ponieważ nie wszystkie woski nakłada się w ten sam sposób.

-Wybierz obszar swojego pojazdu, aby rozpocząć woskowanie. Zanurz podkładkę w wosku, tak aby na podkładce znajdowała się kulka wielkości kciuka. Nie nakładaj wosku na zewnętrzne plastikowe, przednie lub tylne światła.

-Nałóż wosk małym, okrężnym ruchem. Cienką warstwę wosku należy nałożyć na cały pojazd. Najlepiej jest używać poziomych lub pionowych rzędów okręgów, aby zapewnić pokrycie całej powierzchni samochodu.

-Po nałożeniu wosku na cały samochód obszar, od którego zacząłeś, powinien być suchy. Kiedy wosk wyschnie, będzie wyglądał jak matowy i będzie nieco kredowy. Jeśli pozostawisz powłokę na zbyt długo, będzie trochę trudniej zejść, ale nie spowoduje to uszkodzenia samochodu.

-Za pomocą starej koszulki lub innej miękkiej szmatki usuń wosk z powierzchni samochodu. Wykonaj okrężne ruchy, aby usunąć wosk i wypolerować powierzchnię samochodu. Po usunięciu wosku powierzchnia Twojego samochodu powinna być błyszcząca.